Vítejte zpět v čase o 150 milionů let. Vítejte v druhohorách.

Neonka se ztratila - Kapitola 3

24. července 2011 v 11:59 | Betaraptor |  Neonka se ztratila
(Celý článek)

Neonka se ztratila

Kapitola 3 - Nepřátelské přijetí

Ráno se Neonka probudila s obvyklým: "Ach jo, zase škola," ale za chvíli jí došlo, že není doma ale "kdesi", co Pancéřníček Smaragdový nazýval svým domovem. Ten už byl dávno na ploutvích a chystal se na snídani. Po ní Neonka vyrazila dál.
Za chvíli narazila na jeskyni. Neonka byla trochu unavená, a tak si řekla, že si tu odpočine. Chvíli ji prozkoumávala, a došla k poněkud nepřesnému závěru: "Nic tu nevidím, to znamená, že nikdo nevidí mě."
Za chvilku její tvrzení vyvrátilo podivné syčení, asi jako když syčí pára pod hrncem s řasami, které měla Neonka moc ráda. Chvíli koukala na svůj nos, což bylo to jediné, co ve tmě viděla a pak rychle vyplavala ven. Z jeskyně se syčení ozývalo ještě chvíli, a pak se ne v jeskyni, ale za ní objevily dvě bílé tyčky. Neonka se schovala do houští nedaleko a čekala. Postupně tyček přibývalo, až se vynořila i hlava. Neonce se zdálo, že ji už někde viděla. Něco bylo slyšet, ale nebylo možné to rozpoznat na to dálku. Přemýšlela, jestli má zůstat schovaná, nebo vyplout ven a představit se. Ten tvor zjevně nevěděl co teď. Něco slyšel, ale nic neviděl. Neonka se proto rozhodla pro druhou možnost. Na představování už ale nedošlo. Jakmile se navzájem uviděli, Neonce docvaklo, kde ho už viděla. Také se jí zapnula ta část mozku, která vnímá okolní zvuky a ukládá je jako "skryté soubory" do paměti. Najednou si docela dobře pamatovala výklad paní Tetry:
"Tato skupina obyvatel je známá tím, že čistí dno a ostatní části akvária. Příkladem je třeba Krunýřovec. Ten se vyznačuje výrůstky na hlavě a podrážděnou povahou. Je velmi nebezpečný, protože má ve výrůstcích dráždivou tekutinu, která může ošklivě popálit. Za výjimečných okolností se může stát, že se místo obvyklé hnědé barvy narodí jedinci s bílou kůží. Takovým se pak říká albíni. A my máme vzácný exemplář tohoto Krunýřovce albína."
Teď už to bylo jasné. Neonka plavala proti Krunýřovci. Vůbec nevěděla, co má říct, a tak zůstala zticha. Druhá strana si zřejmě myslela to samé. Nakonec se ozvalo něco jako "Ssso tasy děláššš?!?!? Tohsse je můj revrrrír!" Pořád se v jeho hlase ozýval jakýsi sykot. Vypadalo to jako výhružka, a Neonka zase zůstala mlčet. Najednou se ten tvor (Neonka už věděla, že je to Krunýřovec, ale tohle se jí ujalo líp) odlepil od skály. Očividně mu dělalo problém vydržet plavat ve vodě, a tak zůstal na dně. Neonce se najednou zdálo, že se kolem ní prohnal proud. Ne tak silný jako ve škole, ale poměrně prudký. Také ji něco praštilo do nosu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 24. července 2011 v 19:56 | Reagovat

Opět pěkná kapitola...

2 dinosaurss dinosaurss | Web | 1. září 2011 v 13:01 | Reagovat

co jí asi praštilo :-?  :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama