Vítejte zpět v čase o 150 milionů let. Vítejte v druhohorách.

Neonka se ztratila - Kapitola 7

15. prosince 2011 v 14:18 | Betaraptor |  Neonka se ztratila
Konečně jsem dopsal sedmičku:

Neonka se ztratila

Kapitola 7 - Bílý sloup

Ráno se Neonka najedla, a zase se s Pancéřníčkem rozloučila. Tentokrát si vybrala opačný směr než posledně, a za chvíli doplavala na malé prostranství. Na kamínkovém dně se kousek dál něco lesklo. Neonka k tomu doplavala. Byla to nějaká průhledná hadička. Uvnitř jakoby běžely tisíce malých perliček. Trubička mizela ve dně a o kus dál se zase objevila. Neonce se ty perličky zdály povědomé. Také se jí tu lépe dýchalo. Po chvíli si vzpoměla na jednu školní hodinu.
"To jsou přece bublinky vzduchu!" Svitlo jí najednou. Zase se jí výklad paní Tetry hodil:
"Ve vodě je téměř nemožné vzduch zahlédnout. Pouze pokud je nějak vtlačen pod vodní hladinu. Potom jej můžeme spatřit jako kulovité stříbřité útvary. Těmto útvarům se říká bubliny. Někdy mohou být opravdu malé, jindy větší než naše třída. Pokud je ale někdy zahlédnete, nebudou pravděpodobně větší než vy. V našem akváriu jsou celkem dvě místa, kde můžete bubliny zahlédnout. První je dlouhá trubička, která je zapuštěna do dna a vede ke druhému zdroji. To je takzvaný Vzduchovací kamínek. Z něho bublinky vzduchu stoupají na hladinu."
"Jedno vede ke druhému," uvažovala Neonka nahlas. "Takže pokud poplavu podél trubičky, měla bych doplavat až ke Vzduchovacímu kamínku." Chvíli to trvalo, ale potom před sebou uviděla jakýsi bílý sloup. Neonka k němu doplavala. Ve vodě tu bylo hodně vzduchu, takže se tu Neonce o mnoho lépe dýchalo. Řekla si, že tady zůstane na noc. Bublinky odrážely světlo, takže i v malé rostlině, kterou si Neonka našla, bylo světlo. Večeře byla později než obvykle, a tak se zatím uvelebila na listě a přemýšlela, kam poplave dál a jaké ryby ještě potká. Když konečně jídlo sestoupalo na zem, Neonka už málem spala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 15. prosince 2011 v 16:25 | Reagovat

Nádherné!, :-) těším se na další díl!
Mimochodem, díky za tu pochvalo (vzhedu blogu) 8-)

2 HAAS HAAS | Web | 15. prosince 2011 v 18:10 | Reagovat

Skvělé!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama