Vítejte zpět v čase o 150 milionů let. Vítejte v druhohorách.

Neonka se ztratila - Kapitola 8

13. dubna 2012 v 21:34 | Betaraptor |  Neonka se ztratila
.

Neonka se ztratila

Kapitola 8 - Tajuplná noc

V noci se Neonce moc dobře nespalo. Sloup z bublinek vrhal strašidelné stíny, u dna lezli malí šneci a Neonka se jich bála. Nakonec zaplavala pod malou rostlinu, ale usnout se jí nedařilo. Přemýšlela koho už potkala a co na ni ještě čeká. Zase nic.
Připlula k bublinkovému sloupu, u něj bylo trochu větší světlo. Už zase měla Neonka ten divný pocit, že by jí mělo něco docvaknout. To ale vždycky chvíli trvalo, ale Neonka by to potřebovala vědet hned. Myslela tedy na ráno, jak se nasnídá a poplave…
Kam vlastně poplave? Asi se bude ptát jiných ryb. Ryby! To bylo to co jí trápilo. Ještě nikdy nespala sama. Co by asi řekla máma, kdyby jí navrhla, že bude spát sama jinde než doma? Buď že už je velká, nebo ať se jde zeptat tatínka. A tatínek? Běž se zeptat maminky. Tyhle rozhovory už Neonka znala nazpamět. Ale teď se rodičů ptát nemusela a ani nemohla. Neonka už pomalu usínala.
Probudila se asi o hodinu později. Měla pocit jako by jí něco lezlo po ocase. Ohlédnout se nemohla a tak sebou alespoň zamávala. Na zem dopadnul velký hlemýžď a plazil se pryč. Neonka se otřásla nad myšlenou že tenhle tvor jí v noci lezl po těle. A zase to bylo tu. Neonka byla vzhůru a nedařilo se jí znovu usnout. Najednou kolem proplula nějaká ryba. Neonka skoro nic neviděla, takže se pořádně lekla. A pak další. A ještě jedna. Dvě. Tři. Neonka nestačila počítat. Velké hejno menších rybek se pronalo kolem a strhlo Neonku s sebou. Dopadla na nějaký měkký list. A protože se jí na něm pohodlně leželo, za chvíli už tvrdě spala.
"Nebyla to ta ztracená ryba?" V hejnu zavládl rozruch.
"Myslíš tu Neonkovic holčičku?"
"Jo, taky sem to slyšela. Prý se ztratila ze školy a teď bloudí."
"A co my s tím?"
"No, mělo by se to někomu říct."
"Tak a komu?"
"Komu asi, mysli. Přece neonkám a ve škole."
Neonka už spala a neměla ani ponětí, že se její ztracení už dávno rozneslo po oblasti kolem jejího domova.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 14. dubna 2012 v 20:34 | Reagovat

Bezva! :-)

2 HAAS HAAS | Web | 15. dubna 2012 v 18:35 | Reagovat

Hezké!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama